Wydarzenie

Ministerstwo Zieleni przedstawia Raport ESG swojego partnera – Naava

Na pierwszy rzut oka, produkty firmy Naava zachwycają swoim wyglądem i od razu kojarzą się z zrównoważoną działalnością. Dla nas w Ministerstwie Zieleni, ta charakterystyka tworzy zarówno szansę, jak i odpowiedzialność w walce z kryzysem klimatycznym oraz w szerszym kontekście zrównoważonego rozwoju.

Naava widzi swoją rolę w polepszaniu zdrowia i szczęścia ludzi poprzez wprowadzanie natury i czystego powietrza do wnętrz. Ochrona środowiska i zdrowie ludzi idą ze sobą w parze. Naava, działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, zawsze stawiała sobie za cel tworzenie pozytywnego wpływu na świat, a ten wpływ wzrasta wraz z rozwojem działalności.

Oto kilka słów od Naava na temat raportu ESG 2022 (cały dokument znajdziesz TUTAJ)

„Nasze starania skupiają się nie tylko na tym, co robimy, ale także na tym, w jaki sposób to robimy. Jesteśmy świadomi, że mamy jeszcze wiele do zrobienia, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko, ale również jesteśmy dumni z osiągnięć, które udało się nam osiągnąć w 2022 roku i wcześniej.

Nasz rozwój zaczyna się od wyznaczenia ambitnych celów, a takie cele przedstawiliśmy w Raporcie ESG. Naszym głównym celem jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2027 roku. W kolejnych raportach będziemy dostarczać bardziej szczegółowych informacji na temat naszych działań w tym kierunku.

Niezmiennie zdajemy sobie sprawę, że zrównoważony rozwój to nie cel, ale nieustanny proces. Dlatego ciągle szukamy nowych sposobów na polepszenie naszej wydajności zrównoważonej oraz na bardziej zaawansowane integrowanie zrównoważonego rozwoju w naszą strategię biznesową.

Patrząc w przyszłość, jesteśmy optymistami i wierzymy, że zrównoważony rozwój stanie się coraz ważniejszy dla organizacji we wszystkich sektorach. Jesteśmy zdecydowani być na czele tego ruchu i wykorzystywać nasz wpływ i zasoby, aby wnosić pozytywny wkład w globalne społeczeństwo, patrząc holistycznie na zrównoważony rozwój.”