Wydarzenie

Największy na świecie las w Słoiku! Rekord Guinnessa?

Pod koniec zeszłego miesiąca na tarasie znajdującym się na dachu Galerii Północnej doszło do spektakularnego, unikatowego na skale światową wydarzeniaMinisterstwo Zieleni na zlecenie Galerii Północnej brało udział w próbie ustanowienia rekordu Giunnessa w budowie największego na świecie zielonego lasu w szkle. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce i na świecie.

Konstrukcja słoika miała szerokość 3m i wysokość nieco ponad 3m. Powierzchnia, na której sadzono rośliny, wynosiła więc około 5m2. Klienci Galerii Handlowej posadzili ponad 100 roślin tropikalnych z pomocą przedstawicieli Ministerstwa Zieleni. Majestatyczne palmy, rozłożyste paprocie, egzotyczne alkozje i kolorowe guzmanie wzbudziły zachwyt odwiedzających, którzy pomimo pochmurnej aury tłumnie wzięli udział w wydarzeniu. Rozmach przedsięwzięcia wywołał entuzjazm wśród wszystkich odwiedzających Galerię Północną, organizatora  wydarzenia.

Przebieg zdarzeń był precyzyjnie monitorowany przez komisje z Guinnessa. Każda roślina, kamień czy użyte podłoże były dokładnie ważone i nadzorowane. Słoik aby pobić rekord musiał ważyć ponad 200 kg! Sam proces ważenia był rejestrowany przez kamery, podobnie jak całość wydarzenia.

Jeśli próba się powiedzie, to Galeria Północna ma szansę być kojarzoną jako atrakcyjna destynacja ze względu na stojącą na jej terenie instalację wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa.

Skala wydarzenia oraz zainteresowanie, jakie wzbudzało, świadczą o potrzebie bliskości z naturą, relaksu wśród zieleni i utwierdzają w przekonaniu, że warszawiacy doceniają tego typu zielone inicjatywy.

Ogłoszenie wyników już wkrótce. Czekamy na nie z niecierpliwością!

Rekord Guinnessa dla Galerii Północnej!

Miło nam poinformować, że Galerii Północnej przyznany został światowy rekord Guinnessa w kategorii „Największy las w słoiku”. Słoik waży ponad tonę i mierzy blisko 3 metry. Rekord został ustanowiony 27 kwietnia, a oficjalnie uznany przez Guinness World Records 17 maja 2019! Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego niesamowitego przedsięwzięcia i zapraszamy do oglądania największego lasu w słoiku oraz uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Galerię Północną!

Więcej informacji na temat rekordu:
https://biurorekordow.pl/najwiekszy-las-w-sloiku-rekord-guinnessa/