współpraca

Dekoracje wielkanocne

Tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż pozostałe. Starajmy się jednak robić wszystko, by nie tracić pogody ducha. Tym, co pomaga budować atmosferę każdych świąt, są specyficzne dekoracje. Mogą pomóc i tym razem. Zwłaszcza że dekoracje wielkanocne zwykło się utrzymywać w kolorystyce kojarzonej z radością i energią.

Zieleń, biel i żółty to kolory najczęściej kojarzące się z Wielkanocą i w takich tonach zwykło się utrzymywać wielkanocne dekoracje. Nie pozostaje to bez uzasadnienia. Mają one przecież jak najbardziej nawiązywać do naturalnych kolorów występujących w wiosennej przyrodzie. Dużo kwiatów, ozdobnych piórek, skorupki jajek – to przepis na wielkanocną dekorację w pigułce. I teraz tylko od nas zależy, w jaki sposób go wykorzystamy. My niezmiennie stawiamy na aranżacje bliskie naturze i nawiązujące do kultury ludowej.

Niepodważalnym symbolem Wielkanocy są pisanki. Jednak także same skorupki jajek mogą stanowić zarówno dodatek do dekoracji, jak i jej podstawę. Mogą posłużyć jako świeczniki czy minidoniczki DIY, lub dopełnienie stroika. Mile widziana w dekoracjach wielkanocnych jest też wiklina – poprzez skojarzenia z wielkanocnymi koszyczkami oraz ludową prowiniencję. Warto wybierać kwiaty nie tylko cięte, ale i sadzone, by dłużej cieszyć się ich obecnością. Doniczkę można przyozdobić piórkami czy pastelowymi wstążkami, a podłoże urozmaicić mchem.

Jednym z naszych ulubionych rodzajów dekoracji okolicznościowych są wieńce. Między innymi ze względu na ich uniwersalność – można z nich wyczarować cuda, których finalna postać zależy jedynie od naszej wyobraźni. Bazą wieńca warto uczynić najbardziej chyba charakterystyczny dla Wielkanocy krzew, czyli bukszpan. Tradycyjną oczywistość bukszpanu w dekoracjach wielkanocnych przełamie na przykład dodatek mchu. Wystarczy jeszcze dodać piórka, może skorupki, pastelową wstążkę lub drewniane figurki – i gotowe.  

Jak w każdej aranżacji, tak i w wielkanocnej ważne są jej spójność i konsekwencja. W Ministerstwie Zieleni oferujemy zarówno sprzedaż wykonanych na specjalne zamówienie dekoracji wielkanocnych, jak i wynajem nasadzeń!